İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından 1994 yılından beri çıkarılmakta olan Maçka Dergisi;  İTÜ’nün en uzun soluklu yayını olmakla birlikte, uzun süre İTÜ bünyesinde çıkarılan tek öğrenci dergisi olarak kalmıştır. Ücretsiz dağıtılan Maçka Dergisi, İşletme Fakültesi’nin İşletme ve Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından yakından takip edildiği gibi; İTÜ geneline, İstanbul’daki üniversitelerde bulunan işletme, ekonomi vb. kulüpler ile öğretim görevlilerine, İşletme Mühendisliği mezunlarına ve İstanbul genelinde üniversitelere dağıtılmaktadır. Ayrıca muhtelif kafe ve kitapçılar aracılığıyla dileyen herkese ulaştırılmaktadır.

 

Her kesimden öğrenci ve akademisyene hitap eden Maçka Dergisinin öncelikli amacı, İMK’nın bakış açısından okuyucuya zengin ve etkileyici bir içerik sunmak ve İşletme Mühendisliği’nin tanıtımına katkı sağlamaktır.

 

Yılda bir kere yayınlanan ve tamamı renkli 64 sayfadan oluşan Maçka Dergisinin her sayısında güncel konulardan tanınmış simalarla röportajlara; ekonomiden sanata; akademik çalışmalardan denemelere kadar birçok farklı konuya değinilmekte ve hedef kitlesini oluşturan öğrencilerin, ilgi duydukları konularda yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilmesi amaçlanmaktadır.

 

     Siz de Maçka Dergisi ekibinde yer almak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Maçka Dergisi’nin son sayıları:

 

► Maçka – 32. Sayı

Maçka – 31. Sayı

Maçka – 30. Sayı

Maçka – 29. Sayı

Maçka – 28. Sayı

Maçka – 27. Sayı

► Maçka – 26. Sayı

► Maçka – 25. Sayı

► Maçka – 24. Sayı