Ayrıntılı bilgi için www.sosyalmedyaodulleri.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan Sosyal Medya Ödülleri’nin ilki 2010 yılında 3. Bilişim Teknolojileri Zirvesi dâhilinde  gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda birçok basın organının ve ünlü ismin gündeminde yer tutmasının yanı sıra, Twitter’da trending topics listesinde yer alarak büyük ses getiren Sosyal Medya Ödülleri, Türkiye’de sosyal medyaya yön veren bir organizasyonlar arasındadır.

 

Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilecek olan Sosyal Medya Ödülleri’nde, öncelikle ajansların ve kullanıcıların yapacağı aday önerileri değerlendirilecek ve  sosyal medya uzmanlarının adayları belirlemesinin ardından web sitesi üzerinden yapılacak halk oylaması sonucu kazananlar belirlenecek. BTZ 2013 kapanış akşamında düzenlenecek ödül töreninde ise ödüller sahipleriyle buluşacak.

 

Sosyal medya, hala yeni denilebilecek ve hızla gelişimini sürdüren bir mecra olmasının yanı sıra, etki alanının genişliği gibi özellikleriyle çağımızın en büyük bilgi kaynağı haline gelmiştir. Herkes tarafından erişilebilir ve maliyeti çok düşüktür. Geleneksel medyanın tam tersine; tepkilerin anında ve en saf şekilde alınmasını sağlar. Sosyal medya platformlarının ziyaretçi sayıları yüz milyonları aşmaktadır. Sosyal, ticari ve politik anlamda önemi tüm dünyada ve ülkemizde görülmektedir.

 

Bu derece büyüyen ve gelişimini hızla devam ettiren sosyal medyanın bireyler ve kurumlar tarafından kullanımının büyük önem kazanması da kaçınılmaz olmuştur. Ancak sosyal medya konusunda yürütülen çalışmaların büyük bir titizlik ile sürdürülmesi gerekir. Aksi halde yaratılan kampanyalar, büyük krizlere dönüşebilir. Bu nedenle sosyal medyayı en iyi kullanan bireylerin ve kurumların yanında başarılı çalışmaların ödüllendirilmesi, Türkiye’de sosyal medya konusundaki yetkinliği artıracak önemli bir gelişmedir.